ÐÁÌÂÏ×ÁÉÊÏÓ ÐÁÍÁÈÇÍÁÉÊÏÓ (volley League 2018 2019)
Αρχική Ειδήσεις ΓΑΣ Παμβοχαϊκός – Παναθηναικος 0-3
Ειδήσεις - 5 Δεκεμβρίου, 2018

ΓΑΣ Παμβοχαϊκός – Παναθηναικος 0-3

Η κακή υποδοχή και τα άσχημα τελειώματα στις φάσεις ήταν αυτά που έφεραν την ήττα για την ομάδα μας με 3-0

Μια ήττα που αναγκάζει πλέον τους παίχτες του Κώστα Δεληκώστα να δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό στην συνεχεία του πρωταθλήματος ώστε να καταφέρουν να παραμείνουν στις ψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Το τρίτο σετ ήταν αυτό που καθόρισε και την εξέλιξη του παιχνιδιού καθώς οι αθλητές μας δεν εκμεταλλεύτηκαν την διαφορά που πήραν με 7-3 .

Ο παναθηναϊκός κατάφερε και ισοφάρισε σε 9-9 και παρόλα το προβάδισμα που είχαμε και πάλι στα μέσα του σετ με 16-12 κάποια λάθη και το καλό σέρβις του αντίπαλου έφερε το τελικό αποτέλεσμα 20-25 μη καταφέρνοντας έτσι η ομάδα μας να διεκδικήσει κάτι παραπάνω από αυτό το παιχνίδι.

Ο προπονητής μας Κύριος  Κώστας Δεληκώστας είπε:

«Ο Παναθηναϊκός ήταν εξωπραγματικά καλύτερος στο σερβίς. Εμείς είχαμε κακή υποδοχή και κάναμε λάθη στην επίθεση. Με τέτοια ποσοστά δε μπορούσαμε να ακολουθήσουμε τον Παναθηναϊκό ούτε και να εκμεταλευτούμε το προβάδισμα των τεσσάρων πόντων στο 3ο σετ. Το θέμα του διαγωνίου είναι γνωστό. Γίνονται ηρωικές προσπάθειες. Κοιτάμε μπροστά και συνεχίζουμε για το καλύτερο».

Γ.Α.Σ. ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (Δεληκώστας): Δημητριάδης 1 (1 μπλοκ), Ολιβέιρα 16 (16/30 επ., 33% υπ. – 33% άριστες), Γκλάντστοουν 5 (5/9 επ.), Ρουμελιώτης 4 (4/14 επ.), Τουρνάκης 1 (1/3 επ.), Ροντρίγκο 11 (11/21 επ., 69% υπ. – 44% άριστες) / Παπαδημητρίου (λ, 45% υπ. – 30% άριστες), Δημητούλης, Ρούμπο 3 (2/4 επ., 1 μπλοκ), Κωτσάκης 1 (1 άσσος, 75% υπ. – 50% άριστες).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. (Ανδρεόπουλος): Γιάκομπσεν 2 (1/2 επ., 1 μπλοκ), Γιορντάνοφ 14 (13/28 επ., 1 άσσος), Ανδρεόπουλος 6 (5/11 επ., 1 μπλοκ, 36% υπ. – 21% άριστες), Πανταλέων 8 (5/7 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Ράπτης 12 (11/21 επ., 1 μπλοκ, 15% υπ. – 15% άριστες), Πελεκούδας 11 (6/10 επ., 1 άσσος, 4 μπλοκ) / Ζήσης (λ, 52% υπ. – 29% άριστες), Γαλιώτος.