ÐÁÌÂÏ×ÁÉÊÏÓ ÏËÕÌÐÉÁÊÏÓ (volley League 2018 2019)
Αρχική Ειδήσεις Παμβοχαϊκος – Ολυμπιακός 1-3
Ειδήσεις - 19 Νοεμβρίου, 2018

Παμβοχαϊκος – Ολυμπιακός 1-3

Παρότι η ομάδα μας προσπάθησε οι λεπτομέρειες ήταν αυτές που καθόρισαν το αποτέλεσμα του αγώνα κόντρα στον Ολυμπιακό .

Σε ένα κατάμεστο γήπεδο η ομάδα μας γνώρισε την ήττα από τον Ολυμπιακό με 3-1 σετ  μένοντας στους  8 βαθμούς στον βαθμολογικό πίνακα της Volleyleague.

Ουσιαστικά το δεύτερο σετ έκρινε τον αγώνα καθώς οι παίχτες του Κώστα Δεληκώστα δεν αξιοποίησαν την διάφορα που είχαν πάρει (21-18) ως εκείνη την στιγμή του αγώνα .

Ο τεχνικός της ομάδας μας Κύριος Κώστας Δεληκώστας: «Κάναμε πολλά λάθη στην επίθεση και αυτό μας κόστισε. Θα μπορούσαμε να πάρουμε κάτι περισσότερο από τον αγώνα εάν αξιοποιούσαμε το προβάδισμα με 21-18 στο 2ο σετ. Εκεί κρίθηκαν πολλά. Στο μπρέικ πόιντ ήμασταν καλοί. Στην κόντρα επίθεση υστερήσαμε. Την Τετάρτη έχουμε ρεπό και ετοιμαζόμαστε για τον αγώνα με την ΑΕΚ».

ΓΑΣ ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (Δεληκώστας): Δημητριάδης 4 (4/4 επ.), Ολιβέιρα 17 (16/32 επ., 1 άσσος, 50% υπ. – 15% άριστες), Γκλάντστοουν 9 (5/8 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ), Ρουμελιώτης 12 (11/18 επ., 1 άσσος), Τουρνάκης 2 (1/3 επ., 1 μπλοκ), Ροντρίγκο 18 (14/25 επ., 3 άσσοι, 1 μπλοκ, 52% υπ. – 39% άριστες) / Παπαδημητρίου (λ, 50% υπ. – 45% άριστες), Μακρυγιάννης, Ρούμπο 5 (2/5 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Κωτσάκης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μουνιόθ): Μπέμε 6 (3/6 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Ανδρεάδης 3 (1/3 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Σμιτ 17 (12/28 επ., 3 άσσοι, 2 μπλοκ), Τερβαπόρτι 2 (1 άσσος, 1 μπλοκ), Κουμεντάκης 12 (12/20 επ., 44% υπ. – 31% άριστες), Ραούβερντινκ 11 (10/18 επ., 1 μπλοκ, 45% υπ. – 19% άριστες) / Στεφάνου (λ, 50% υπ. – 30% άριστες), Χριστοφιδέλης, Φράγκος 6 (6/10 επ., 63% υπ. – 50% άριστες).