ÅÈÍÉÊÏÓ ÁËÅÎÁÍÄÑÏÕÐÏËÇÓ ÐÁÌÂÏ×ÁÉÊÏÓ (volley League 2018 2019)
Αρχική Ειδήσεις Εθν Αλεξανδρούπολης – Παμβοχαϊκός 3-2
Ειδήσεις - 28 Οκτωβρίου, 2018

Εθν Αλεξανδρούπολης – Παμβοχαϊκός 3-2

Την ηττα με σκορ 3-2 γνώρισε η ομάδα μας στον εκτός έδρας αγώνα κόντρα στην ομάδα του Εθνικού Αλεξανδρούπολης στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Volleyleague .

Παρότι η ομάδα μας έχασε το πρώτο σετ αυτό δεν πτόησε τους αθλητές του Κώστα Δεληκωστα που στην συνέχεια του αγώνα διόρθωσαν τα λάθη και με όπλο το καλό σερβίς πήραν τα δύο επόμενα σετ παίρνοντας κεφάλι στο σκορ με 2-1 σετ.

Ενα όχι και τόσο καλό τέταρτο σετ έδωσε την δυνατότητα στην αντίπαλη ομάδα να φέρει το παιχνίδι και πάλι στα ίσια και στέλνοντας το στο πέμπτο σετ ,όπου εκεί η γηπεδούχος ομάδα πιο ψύχραιμη στις λεπτομέρειες πήρε την νίκη με σκορ 3-2 αλλά με την ομάδα μας να παίρνει τον έναν βαθμό μέσα σε μια από τις πιο δύσκολες έδρες της κατηγορίας.

Τα σετ: 3-2 (25-17, 20-25, 17-25, 25-22, 15-10) σε 112΄.

ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μουστακίδης):Στρούγκαρ 4 (1/2 επ., 1 μπλοκ, 2 άσσοι), Γκμίτροβιτς 25 (23/39 επ., 1 μπλοκ, 1 άσσος), Φρίσεν 7 (5/11, 1 μπλοκ, 1 άσσος), Τουράνιανιν 11 (7/12, 3 μπλοκ, 1 άσσος), Στίγγας 14 (6/10, 5 μπλοκ, 3 άσσοι), Ριζόπουλος 10 (9/18, 1 μπλοκ, 56% επ., 38%αρ.) / Κοντοστάθης (λ. – 43%υπ., 30%υπ.), Βλαχόπουλος, Χρηστουηλίας 2 (2/5), Νικολακάκης 1 (1 μπλοκ).

ΓΑΣ ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (Δεληκώστας): Δημητριάδης 1π. (1/5 επ.), Ολιβέιρα 18 (13/24, 1 μπλοκ, 4 άσσοι, 24%υπ., 12%αρ.), Ρούμπο 8 (5/12, 2 μπλοκ, 1 άσσος), Γκλαντστόουν 17 (10/18, 4 μπλοκ, 3 άσσοι), Ρουμελιώτης 13 (11/13, 2 άσσοι), Ροντρίγκο Αμπράο 9 (7/15, 2 άσσοι, 64%υπ., 33%αρ.) / Παπαδημητρίου (λ. – 66%υπ., 45%αρ.), Κωτσάκης, Τουρνάκης, Δημητούλης.

ÅÈÍÉÊÏÓ ÁËÅÎÁÍÄÑÏÕÐÏËÇÓ ÐÁÌÂÏ×ÁÉÊÏÓ <br>(volley League 2018 2019)

Λήξη πρωταθλήματος για τις γυναίκες μας!  Άλλος ένας χρόνος γεμάτος όμορφες στιγμές ,εντά…