Z33
Αρχική Ειδήσεις ΓΑΣ Παμβοχαϊκος – Εθν Αλεξανδρούπολης 3-2
Ειδήσεις - 3 Φεβρουαρίου, 2019

ΓΑΣ Παμβοχαϊκος – Εθν Αλεξανδρούπολης 3-2

Σε ένα παιχνίδι με ανατροπές ή ομάδα μας επικράτησε με σκορ 3-2 της ομάδας του Εθνικού Αλεξανδρούπολης, φτάνοντας έτσι τους 19 βαθμούς στο πρωτάθλημα της Volleyleague.

Σε ένα παιχνίδι λοιπόν που κράτησε δύο ώρες ή ομάδα μας κατέκτησε το πρώτο σετ, με την φιλοξενούμενη ομάδα να ανεβάζει ρυθμούς και να κατακτά τα επόμενα δύο σετ βάζοντας έτσι δύσκολα στους αθλητές του Κώστα Δεληκώστα.

Η είσοδος του Φριξου Κωτσακη άλλαξε όλο το σκηνικό του αγώνα και με όπλο την δύναμη και την γρήγορη κίνηση πάνω στο φίλε έστειλε τον αγώνα στο Time brake.

Στο τάι μπρέικ Γουάλαφ και Αμπράο έδωσαν προβάδισμα στην ομάδα μας με 7-5 και αυτό ήταν αρκετό να διατηρηθεί μέχρι το τέλος καθώς ο Αμπράο και όλοι οι παίκτες του Κώστα Δεληκώστα ήταν αλάνθαστοι και πήραν τη νίκη με 15-13.

ΓΑΣ ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (Κώστας Δεληκώστας): Δημητριάδης 1π. (1 άσσος), Ολιβέιρα 2 (12/27, 33%υπ., 17%αρ.), Γκλαντσόουν 13 (6/14, 5 μπλοκ, 2 άσσοι), Τουρνάκης 11 (8/10, 3 μπλοκ), Ροντρίγκο Αμπράο 20 (20/38, 53%υπ., 38%αρ.), Γουάλαφ 18 (13/21, 3 μπλοκ, 2 άσσοι) / Παπαδημητρίου (λ. – 54%υπ., 36%αρ.), Μακρυγιάννης, Δημητούλης, Κωτσάκης 3 (3/4), Συναδινός (λ).

ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Σάκης Μουστακίδης):Μπενγκολέα 25π. (24/40 επ., 1 άσσος, 26%υπ., 11%αρ.), Γκμίτροβιτς 22 (18/35, 2 μπλοκ, 2 άσσοι), Τουράνιανιν 8 (3/7, 3 μπλοκ, 2 άσσοι), Βλαχόπουλος 2 (1/2, 1 άσσος), Στίγγας 10 (8/10, 2 άσσοι), Ριζόπουλος 15 (14/30, 1 μπλοκ, 59υπ., 36%αρ.) / Κοντοστάθης λ. – (36%υπ., 24%αρ.), Τσιουτσιουλούδης, Νικολακάκης, Στρούγκαρ.

Φιλικό με τον Αιγιαλέων το Σάββατο οι ΄Ανδρες μας !

Φιλικός αγώνας για τους Άνδρες μας Το 3ο κατά σειρά φιλικό θα δώσουν οι Άνδρες το Σ…