2021 10 25 105215
Αρχική Videos Δύσκολη πρώτη νίκη για τις Γυναίκες
Videos - Γυναικείο - Ειδήσεις - Επιλεγμένα - 25 Οκτωβρίου, 2021

Δύσκολη πρώτη νίκη για τις Γυναίκες

Με αποφασιστικότητα και αγωνιστικότητα, η Γυναικεία Ομάδα του Παμβοχαϊκού, επικράτησε δύσκολα του Ερυθρού Αστέρα, με 3-2 σετ, στο Κλειστό γήπεδο του Βραχατίου, το Σάββατο 23.10.

Η ομάδα μας ξεκίνησε φουριόζα και επικράτησε εύκολα στα πρώτα δύο σετ με 25-15 και 25-16.  Η αντίδραση της φιλοξενούμενης και ίσως ο εφησυχασμός του Παμβοχαϊκού, έφερε το ματς στα “ίσα” του, με δύο διαδοχικά σετ υπέρ του Αστέρα (21-25 και 23-25), με αποτέλεσμα το παιχνίδι να γίνει 2-2. Το τελευταίο σετ εξελίχθηκε σε θρίλερ, με συνεχόμενες εναλλαγές σκορ και συναισθημάτων. Τελικά η νίκη ήρθε με 16-14, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς!

Η σύνθεση της ομάδας: Κεχαγιά Αθανασία, Τσαμίγκου Αναστασία, Παπαδημητρίου Δήμητρα, Φιλοπούλου Μαρία, Βακάλογλου Ειρήνη, Κατσαδούρου Δήμητρα, Αρβανίτη Δήμητρα, Βέλλου Θάλεια, Καλλίρη Δήμητρα, Παπαδοπούλου Δήμητρα, Φιλοπούλου Γεωργία, Μόνου Τένια.